27 درصد سنگ کشور در لرستان وجود دارد

به گزارش مجله انوار بلاگ، خبرنگاران/لرستان عضو اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: راه اندازی یک واحد تولیدی در استان پای برهنه روی شیشه راه رفتن است.

27 درصد سنگ کشور در لرستان وجود دارد

به گزارش مجله انوار بلاگ، علی کردی در ششمین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار که به همت دفتر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان برگزار گشت، اظهار کرد: اقتصاد یک علم است که در کشور ما از آن برداشت های اشتباه شده است؛ هم اکنون اقتصاد ما سیاسی است که به درد منطقه نمی خورد.

عضو اتاق بازرگانی خرم آباد وجود تشکل ها را در این راستا مهم خاطرنشان کرد و گفت: همچنین باید به آنها ایمان داشت و تأثیرگذاری شان را باور کرد.

وی از وجود بالغ بر 33 تشکل در استان خبر داد و اضافه کرد: اکثر این مجموعه ها قفل بوده و فقط رئیس دارند. باید به سمت تشکل ها رفت و آنها را باز کرد.

کردی لرستان را استان رنج ها و گنج ها مطرح نمود و با بیان اینکه بی نظیرترین گنج استان کوه های زاگرس هستند، اظهار کرد: ما سرشاخه های دز هستیم و حدود 12.5 میلیارد مترمکعب تولید آب استان است اما جایگاهی در این رابطه نداریم.

وی خاطرنشان کرد: تنها 16 نوع مواد معدنی استان در تمام دنیا مشتری خود را دارد و 27 درصد سنگ کشور در اینجا موجود است اما در استخراج، حمل و تبدیل آن به محصول مشکل داریم و با روش های بدی که به کار برده می شود تنها آنها را از بین می بریم.

عضو اتاق بازرگانی خرم آباد مطرح نمود: مردم باید دولت را به حرکت درآورند و در چند سال آینده کشورهایی مانند لائوس، برمه و ویتنام می توانند بهترین منابع انسانی را داشته باشند چراکه روی آموزش آنها سرمایه گذاری می کنند.

وی با اشاره به اینکه لرستان نیاز به آموزش کوتاه مدت و تخصصی دارد و این مهم از تحصیلات آکادمیک کاربرد بیشتری دارد، متذکر شد: نمی توان فعالیتی را شروع کرد و در زمینه آن اطلاعاتی نداشته باشیم.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: در تمام کشورهای دنیا هر جا موفقیتی هست به هم پیوسته و پیشرفت می کنند چراکه قواعد بازی را می شناسند و این موضوع باید در استان آموزش داده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "27 درصد سنگ کشور در لرستان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 درصد سنگ کشور در لرستان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید