18 کشور فرهنگ ملل را در تهران به نمایش میگذارند

به گزارش مجله انوار بلاگ، رییس دانشگاه علم و فرهنگ از برگزاری نمایشگاه فرهنگ ملل با حضور 18 کشور همزمان با برپایی سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار در تهران اطلاع داد.

18 کشور فرهنگ ملل را در تهران به نمایش میگذارند

سید سعید هاشمی با اشاره به حضور مهمانان خارجی از دیگر سفارتخانه های کشورهای مقیم در سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار که با موضوع طبیعت گردی از سوم تا چهارم مهرماه در تهران برگزار می گردد، اظهار کرد: در کنار این مراسم یک نمایشگاه اختصاصی با همکاری سفارت اتریش با عنوان نمایشگاه فرهنگ ملل با حضور 18 کشور برگزار خواهد شد که شرکت نمایندگان به ارائه فرهنگ کشور خود می پردازند که این نمایشگاه می تواند شرایطی را مهیا کند تا فرهنگ های مختلف با یکدیگر آشنا شوند.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این که دو رویداد در کنار یکدیگر برگزار می گردد و امیدواریم مورد استقبال جامعه هدف قرار گیرد و علاقه مندان در آن حضور پیدا نمایند، گفت: پژوهشکده گردشگری، پژوهشکده محیط زیست و دانشکده گردشگری در مجموعه جهاددانشگاهی همواره با استفاده از ظرفیت های کشور موجب هم افزایی مجموعه ها با یکدیگر شده است و امیدواریم با این فعالیت به آن هدف غایی که همان توسعه پایدار در گردشگری است، برسیم.

وی با بیان این که سمپوزیوم گردشگری با نگاه تبادل انتقال دانش و تجربیات کار خود را شروع نموده است، گفت: در این سمپوزیوم به بحث گردشگری پایدار توجه ویژه ای داشتیم و مجموعه کارهایمان را نیز به موضوع طبیعت گردی معطوف کردیم، به ویژه در حوزه گردشگری کوهستان و گردشگری ورزشی با نگاه جدی به بحث توسعه پایدار مباحث را دنبال می کنیم.

با توجه به این که در رابطه با مسائل زیست محیطی، کشور با مسائل جدی روبرو است، اندیشمندان و نخبگان حوزه گردشگری و محیط زیست در این رویداد حضور دارند. امیدواریم این سمپوزیوم دستاورد مطلوبی برای مجموعه کشور داشته باشد و فرهنگ سازی مناسبی که کشور در رابطه با گردشگری پایدار به آن احتیاج دارد، ایجاد گردد.

به گفته او، در این سمپوزیوم مهمانانی از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، سازمان محیط زیست، NGO ها، دانشگاهیان، بخش صنعت که مستقیم با گردشگران داخلی و خارجی در ارتباط است، حضور دارند. علاوه بر این، با همکاری طرف اتریشی ما تیمی از مجموعه وزارت گردشگری و محیط زیست این کشور و بیش از 20 نفر از صاحبنظران و دانشگاهیان و مهمانان اتریشی این حوزه برای شرکت در این رویداد حضور دارند.

یکی از فعالیت هایی که در راستای تعاملات و ارتباطات بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ در رسیدن به اهداف برنامه های توسعه ای دانشگاه در نظر داشت، سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار با موضوع طبیعت گردی بود که از سال گذشته با مشارکت سفارت اتریش و دانشگاه IMC شکل گرفت. در این راستا دانشگاه علم و فرهنگ با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارائه مجوز پذیرش دانشجوی بین الملل و همچنین با حمایت معاون وزیر و سازمان دانشجویان این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه غیردولتی در حوزه پذیرش دانشجویان بین المللی ورود پیدا کرد.

هاشمی اعلام کرد: امیدواریم در راستای این تعاملات و با توجه به همکاری هایی که با دانشگاه IMC در حوزه گردشگری داشتیم، بتوانیم شاهد تبادل تجربه و دانش بین صاحبنظران و اساتید برجسته دانشگاه های اتریش و مجموعه دانشگاه علم و فرهنگ باشیم.

منبع: دنیای سفر

به "18 کشور فرهنگ ملل را در تهران به نمایش میگذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 کشور فرهنگ ملل را در تهران به نمایش میگذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید