گروه های مسلح در ادلب17 بار آتش بس را نقض کردند

به گزارش مجله انوار بلاگ، مرکز آشتی روسیه می گوید گروه های تروریستی در استان ادلب (سوریه) طی بیست وچهار ساعت گذشته 17 بار آتش بس را نقض کردند.

گروه های مسلح در ادلب17 بار آتش بس را نقض کردند

به گزارش مجله انوار بلاگ از فارس، مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم شامگاه شنبه گفت تروریست های مستقر در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه 17 مرتبه توافق آتش بس را نقض کردند.

اولگ زورافلو از مقامات نظامی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در این باره گفت: طی بیست وچهار ساعت گذشته 17 مرتبه نقض آتش بس توسط عناصر مسلح غیرقانونی رصد شده است.

او گفت: نیروهای پلیس نظامی روسیه به گشت های خود در محورهای آتش بس در استان های حلب،الرقه و الحسکه سوریه ادامه می دهند و نیروی هوایی روسیه با برخاستن از فرودگاه شهر القامشلی در شمال سوریه سوریه هم در مسیرهای متعددی به گشت زنی مشغول است.

شبکه خبری المیادین هم شامگاه شنبه گزارش داد گروهک تروریستی جبهۀ النصره چندین گلوله خمپاره به سمت مواضع ارتش سوریه در غرب استان حلب شلیک کرد.

مرکز آشتی روسیه روز جمعه هم گفته بود که تروریست ها شش بار آتش بس را نقض کردند.

رئیس جمهور روسیه شامگاه پنجشنبه (15 اسفندماه) در کنفرانس خبری مشترک با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود گفت دو طرف بر سر برقراری آتش بس در ادلب سوریه به توافق دست پیدا کرده اند.

به گفته پوتین، مسکو و آنکارا بر علاقه مندی خود جهت ادامه همکاری ها در چارچوب فرایند آستانه در خصوص سوریه تأکید کردند.

آنکارا و مسکو همچنین توافق کرده اند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک های نزدیک ادلب گشت زنی های مشترک برقرار کنند.

همچنین مقرر شده در طول بزرگراه M4 سوریه یک کریدور امنیتی به عمق 6 کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد شود. قرار است بر سر سایر ملاک ها ظرف 7 روز آینده تصمیم گیری شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "گروه های مسلح در ادلب17 بار آتش بس را نقض کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه های مسلح در ادلب17 بار آتش بس را نقض کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید