کشته شدن 2 زن و 3 کودک در حمله نیروهای حفتر به طرابلس

به گزارش مجله انوار بلاگ، نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر با وجود درخواست سازمان ملل برای اعلام آتش بس انسانی، با حمله به محله های مسکونی در طرابلس دو زن و سه کودک را کشتند.

کشته شدن 2 زن و 3 کودک در حمله نیروهای حفتر به طرابلس

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ، در حمله نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر با حمله به محله های مسکونی در مرکز و جنوب طرابلس پایتخت لیبی، سه کودک و دو زن به قتل رسیدند.

مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی، گفت که نیروهای حفتر منطقه باب بن غشیر در مرکز طرابلس را هدف شلیک خمپاره قرار دادند که در اثر اصابت خمپاره به یک خودرو، یک زن کشته و دختر و خواهرزاده او نیز زخمی شدند.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، همچنین سه کودک یک خانواده و یک زن نیز در اثر اصابت خمپاره به منطقه عین زاره در جنوب طرابلس کشته شدند.

حملات نیروهای حفتر در حالی است که هیأت سازمان ملل در لیبی روز گذشته در بیانیه ای از همه طرف های درگیر خواست تا بنا به دلایل انسانی، آتش بس فوری اعلام نمایند.

در این بیانیه آمده است که توقف نقل و انتقال تجهیزات نظامی و افراد در لیبی لازم است تا ادارات محلی بتوانند با چالش بی سابقه شیوع ویروس کرونا مقابله نمایند.

همچنین سفارتخانه آمریکا، الجزائر، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، انگلیس، اتحادیه اروپا، تونس و امارات در بیانیه ای مشترک همه طرف های لیبیایی را به اعلام آتش بس انسانی دعوت کردند.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

نیروهای تحت امر حفتر از چهارم آوریل 2019 حمله به طرابلس پایتخت لیبی و مقر دولت السراج را شروع نموده اند و در کوشش برای نفوذ به این شهر و سیطره بر آن هستند اما به دلیل مقاومت نیروهای السراج هنوز پیروز نشده اند.

حفتر از حمایت های روسیه، مصر، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است حال آنکه السراج نیز از حمایت ترکیه برخوردار است و فرانسه و کشورهای اروپایی ترس از این دارند که درگیری در لیبی بین المللی شده و با ورود ترکیه به خط این درگیری، بحران این کشور تشدید گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته شدن 2 زن و 3 کودک در حمله نیروهای حفتر به طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 2 زن و 3 کودک در حمله نیروهای حفتر به طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید