کارگردان کره ای به رکورد والت دیزنی رسید

به گزارش مجله انوار بلاگ، بونگ جون هو کارگردان فیلم اَنگل پس از 66 سال به رکورد والت دیزنی در کسب همزمان چهار جایزه اسکار رسید.

کارگردان کره ای به رکورد والت دیزنی رسید

به گزارش مجله انوار بلاگ، فصل جوایز سینمایی 2020-2019 با برگزاری نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در حالی به ایستگاه پایانی رسید که بدون شک فیلم کره ای اَنگل با کسب چهار جایزه پدیده این جوایز بود.

این فیلم به نویسندگی و گارگردانی بونگ جون هو که اولین فیلم غیرانگلیسی زبان برنده اسکار بهترین فیلم تاریخ جوایز سینمایی اسکار نام گرفت، چهار جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلم بین المللی، بهترین کارگردانی و فیلمنامه اصلی را به خود اختصاص داد و از آن جا که بونگ جون هو تهیه نمایندگی فیلم را بر عهده داشت با دریافت جایزه بهترین فیلم، هر چهار جایزه شخصا به او رسید تا با رکورد والت دیزنی در کسب همزمان بیشترین اسکار برابری کند.

در جریان بیست و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سال 1954، والت دیزنی تهیه نمایند و کارگردان افسانه ای هالیوود جایزه بهترین مستند را برای صحرای زنده، جایزه مستند کوتاه را برای اسکیموهای آلاسکا، اسکار انیمیشن کوتاه را برای Toot, Whistle, Plunk and Boom و اسکار بهترین فیلم کوتاه را برای کشور خرس را دریافت نموده بودد و حالا 66 سال بعد یک کارگردان آسیایی نیز در یک شب چهار جایزه اسکار را به خانه برده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کارگردان کره ای به رکورد والت دیزنی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان کره ای به رکورد والت دیزنی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید