چگونه علائم خفیف کرونا شدید می شود؟

به گزارش مجله انوار بلاگ، نخستین علامت ها در مبتلایان به ویروس کرونا شامل تب، سرفه، درد و خستگی است اما این علائم به مرور طی چند روز تشدید می شود.

چگونه علائم خفیف کرونا شدید می شود؟

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری مجله انوار بلاگ، نخستین علامت ها در مبتلایان به ویروس کرونا شامل تب، سرفه، درد و خستگی است؛ اما این علائم به مرور طی چند روز تشدید می شود و در ارزیابی های بالینی انجام شده از سوی پزشکان بر روی بیماران مبتلا به این ویروس تعیین شده که 90.9 درصد افراد تب، 75 درصد سرفه و 47 درصد نیز درد و خستگی داشته اند.

این متامجله انوار بلاگلیز بر اساس داده های هشت مقاله بر روی پنج هزار و 732 بیمار مبتلا به کرونا ویروس COVID-19 منتشر شده که طی آن پژوهشگران و پزشکان به نتایج 95.6 درصد سی تی اسکن غیر نرمال قفسه سینه، 90.9 درصد تب، 70.8 درصد سرفه، 41 درصد خستگی عضلات و 14.8 درصد سندروم دیسترس تنفسی حاد دست یافته اند.

از زمان آلوده شدن تا بروز نخستین علایم این ویروس تا بستری شدن فرد بیمار در بیمارستان با تشدید علایم هفت روز، کوتاهی و تنگی نفس هشت روز، در موارد شدید و البته با درصد کم سندرم حاد دیسترس تنفسی 9 روز و بستری در بخش مراقبت های ویژه بین 10 تا 11 روز زمان می برد.

کرونا ویروس ها خانواده بزرگی با چند صد نوع هستند که از این تعداد زیاد، 6 نوع از آن ها تا به امروز به عنوان ویروس بیماری زای انسان شناخته شده اند. از این 6 مورد چهار نوع در حد آنفلوانزای خفیف هستند و دو مورد دیگر به عنوان MERS و SARS شناخته شده است. جدیدترین ویروسی که در کشور شیوع پیدا کرده از این خانواده است.

انتهای پیام/4145/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "چگونه علائم خفیف کرونا شدید می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه علائم خفیف کرونا شدید می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید