پیوند شهران بعد از 11 سال جدایی

به گزارش مجله انوار بلاگ، بزرگراه هاو زیرگذرها که دستاورد بی چون و چرای زندگی شهری است و با هدف توسعه شبکه ارتباطی ساخته شده اند با همه ضرورتی که در امر تسهیل در رفت و آمد شهروندان دارند گاهی به یک مانع بزرگ تبدیل می شوند؛ مانعی که در اغلب موارد یک محله را به 2 بخش تبدیل می نماید و به دسترسی شهروندان بومی لطمه می زند.

پیوند شهران بعد از 11 سال جدایی

مجله انوار بلاگ - سمیراباباجانپور: سال 1386 وقتی زیرگذر شهران جنوبی ساخته شد اهالی فکر نمی کردند با ساخته شدن این زیرگذر که رفت و آمد آنها به سمت بزرگراه همت را هموار می نماید می تواند زمینه ساز یک مشکل بزرگ برای محله گردد. مسئله ای که باعث شده است شورایاران محله شهران جنوبی 11 سال پله های شهرداری را بالا و پایین بروند تا بالاخره بتوانند تأیید اجرای پروژه ساخت پل دوربرگردان را برای این محدوده بگیرند.

دبیر شورایاری محله شهران جنوبی خبر ساخت پل دور برگردان محله شهران جنوبی را یک دستاورد مهم برای محله عنوان می نماید و می گوید: شاید باورتان نگردد ولی تقسیم محله به 2 بخش شرقی و غربی نه تنها دسترسی به این 2 بخش را با مشکل روبه رو نموده بلکه به کسب و کار کسبه نیز لطمه زده است.

اهالی محله شهران جنوبی برای دسترسی به خیابان های سمیه غربی، قائم، طالقانی، المهدی، مطهری و گل های یک و 2 باید یک راستا طولانی را به سمت بلوار کوهسار طی نمایند و بعد از آن به سمت فلکه اول بروند و در نهایت وارد بخش شرقی محله شوند که این موضوع بار ترافیک کوهسار را تشدید نموده است. حسن حاجی بیگی می گوید: دهه 80 زمانی که زیرگذر شهران ساخته شد نه تنها به راستا ارتباطی شرق و غرب محله توجه نشد بلکه طرحی نیز برای آینده در نظر نگرفتند. در حقیقت با تسهیل یک راستا ارتباطی راستا محلی را کور کردند.

مراکز فرهنگی و ورزشی محله شهران جنوبی در نیمه شرقی آن واقع شده است و اهالی برای دسترسی به فرهنگسرای معرفت، سرای محله و استادیوم شهید دستجردی باید راستا طولانی را طی نمایند. دبیر شورایاری محله معتقد است که برای اجرایی کردن یک پروژه عمرانی حتماً باید پیامدهای ترافیکی و اجتماعی آن را هم در نظر گرفت. او می گوید: کاسبان مراکز تجاری خیابان شهران جنوبی از این تغییر راستا گله مندند. خوشبختانه بعد از 11 سال و ارائه طرح کارشناسی به شهرداری این طرح، پذیرفته و تأمین اعتبار شده است که امیدواریم به زودی عملیات عمرانی شروع گردد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

فیلم طرح نهایی پروژه دوربرگردان شهران جنوبی

منبع: همشهری آنلاین

به "پیوند شهران بعد از 11 سال جدایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوند شهران بعد از 11 سال جدایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید