پیغام بن علوی به همتای قطری در سایه رایزنی های پشت پرده

به گزارش مجله انوار بلاگ، درسایه رایزنی های پشت پرده برای حل بحران بین قطر و چهار کشور عربی، وزارت خارجه قطر از دریافت پیغام وزیر خارجه عمان اطلاع داد.

پیغام بن علوی به همتای قطری در سایه رایزنی های پشت پرده

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ به نقل از خبرگزاری اسپوتینک، وزارت خارجه قطر در بیانیه ای بیان کرد: محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر پیغام کتبی یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان را دریافت کرد.

این بیانیه توضیح داد: پیغام درباره روابط دوجانبه و راه های تقویت و گسترش آن است.

این بیانیه اضافه کرد: نجیب بن یحیی البلوشی سفیر عمان در قطر پیغام وزیر خارجه کشورش را تحویل همتای قطری اش داد.

تحویل این پیغام در سایه انتشار گزارش هایی مبنی بر سفر محرمانه وزیر خارجه قطر به عربستان برای بحث درخصوص آشتی بین دوطرف انجام شد.

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا گزارشی اختصاصی درباره جزئیات سفر محرمانه وزیر خارجه قطر به عربستان منتشر کرد.

این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی و عرب نوشت: وزیر خارجه قطر ماه گذشته سفری اعلام نشده به عربستان داشت تا برای سرانجام دادن به اختلاف دوساله بین دوحه و ریاض با مقامات بلندپایه سعودی دیدار کند.

یک مسئول عرب به روزنامه یاد شده گفت: محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در این سفر پیشنهاد غیرمنتظره ای به ریاض برای سرانجام دادن به اختلاف بین دو کشور داد.

وی اضافه کرد: وزیر قطری کاملا واضح به آنها گفت که کشورش آماده قطع روابط با گروه اخوان المسلمین در قبال از سرگیری روابط است.

مسئولان قطری تاکنون به این خبر وال استریت ژورنال واکنشی نشان نداده اند.

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر دو سال پیش روابط سیاسی خود با قطر را قطع کردند و این کشور را تحت محاصره همه جانبه قرار دادند. آنها دوحه را به حمایت از تروریسم متهم کردند اما دوحه با رد این اتهام تاکید نمود که بر سر استقلال خود معامله نمی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیغام بن علوی به همتای قطری در سایه رایزنی های پشت پرده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام بن علوی به همتای قطری در سایه رایزنی های پشت پرده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید