پایش برنامه های رایج توسعه پیاده سازی الگوی اسلامی ایرانی آنالیز می گردد

به گزارش مجله انوار بلاگ، اجرا و پایش سیاست ها و برنامه های رایج توسعه و دشواری های پیاده سازی الگو در نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و با استفاده از روش های نوین آنالیز می گردد.

پایش برنامه های رایج توسعه پیاده سازی الگوی اسلامی ایرانی آنالیز می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله انوار بلاگ به نقل از دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره گیری از تجارب جهانی و درس آموخته های اجرای اسناد پیشین کشور و با استفاده از روش های نوین و روزآمد، اجرا و پایش سیاست ها و برنامه های رایج توسعه، الزامات، بایسته ها و دشواری های پیاده سازی الگو آنالیز خواهد شد و راهکارهای تبدیل الگو به گفتمان و عزم ملی و مشارکت همگانی در فرآیند تحقق و نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای آن مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

اکنون که الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره گیری از پیشنهادهای مراجع رسمی جمهوری اسلامی و نخبگان و صاحب نظران جامعه در مراحل نهایی ارتقاء و تکمیل قرار گرفته است تحقق آن به وسیله تحول عمیق و گسترده اجتماعی و اجرای آن با تصمیم و اراده نظام جمهوری اسلامی مهم ترین دل نگرانی علاقه مندان پیشرفت کشور و منتقدان الگوی پیشرفت است.

تحقق پیروز الگو مستلزم فراهم شدن زمینه های اجتماعی مناسب در بخش های مختلف و مشارکت فراگیر و امیدوارانه مردمی است. هم چنین با توجه به عدم اجرای مطلوب اسناد برنامه ای کشور، ضمانت های حقوقی و اراده حاکمیتی برای اجرای الگو لازم است. از این رو این دو موضوع که پیوندی وثیق با هم دارند به منزله مبرم ترین بحث علمی و راهبردی فراروی جریان پیشرفت کشور قرار گرفته است.

از محورهای نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در بخش گفتمان تجارب ملی و جهانی در گفتمان سازی اسناد و برنامه های توسعه، رویکردها و روش های نوین و روزآمد گفتمان سازی اسناد و برنامه های توسعه کشورها، بایسته ها و الزامات تبدیل الگوی پیشرفت به گفتمان ملی، موانع و چالش های گفتمان سازی الگوی پیشرفت در جامعه و نظام انگیزشی مطلوب برای اجرای الگوی پیشرفت است.

ارزیابی و آسیب شناسی تجارب ملی در اجرای اسناد و سیاست های کلان کشور، تبیین تجارب پیروز کشورها در اجرای سیاست های کلان و چشم اندازهای توسعه ، نظام مطلوب تقسیم کار ملی برای اجرای الگوی پیشرفت، نظام مشارکت مردمی در اجرای الگوی پیشرفت، الزامات و بایسته های اجرای الگوی پیشرفت و موانع و دشواری های اجرای الگوی پیشرفت از محورهای این کنفرانس در بخش اجراست.

در بخش پایش هم می توان به محورهای تجارب ملی و جهانی در پایش اسناد و برنامه های توسعه، راهبردها و روش های نوین و روز آمد پایش برنامه های توسعه، نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای الگوی پیشرفت و ظرفیت سنجی ساختارهای نظارتی موجود کشور در نظام پایش الگوی پیشرفت اشاره نمود.

هادی اکبرزاده، دبیر کنفرانس و استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، سیدحسین ابطحی، استاد دانشگاه علامه طباطبائی، گودرز افتخار جهرمی استاد دانشگاه شهید بهشتی، غلامعلی افروز استاد دانشگاه تهران، نعمت الله اکبری، استاد دانشگاه اصفهان، محمدجواد ایروانی، استاد دانشگاه تهران شماری از اعضای کمیته علمی نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هستند.

شرایط ثبت نام و مشارکت در کنفرانس در وبگاه (conference.olgou.ir) درج و آخرین مهلت دریافت مقالات 30 دی ماه 1398 مشخص شده است.

تلفن هماهنگی دبیرخانه کنفرانس 88352071- 88352080-021 است.

براساس این گزارش، نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ زمینه های تحقق و ضمانت های اجرا در 21 و 22 خردادماه 1399 با مشارکت دانشگاه تهران در سالن همایش های کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پایش برنامه های رایج توسعه پیاده سازی الگوی اسلامی ایرانی آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایش برنامه های رایج توسعه پیاده سازی الگوی اسلامی ایرانی آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید