واکنش عراق به انتقال سفارت ها در بغداد به عین الاسد

به گزارش مجله انوار بلاگ، ایسنا نوشت: کمیسیون روابط خارجی مجلس عراق در واکنش به طرح موضوع تلاش آمریکا برای متقاعد کردن کشورها جهت انتقال سفارت هایشان از بغداد به پایگاه عین الاسد، تاکید کرد، عرف دیپلماتیک تحت هیچ شرایطی وجود سفارت کشورهای خارجی در بیرون از پایتخت را جایز نمی شمارد.

واکنش عراق به انتقال سفارت ها در بغداد به عین الاسد

عامر الفایز، عضو کمیته روابط خارجی مجلس عراق در گفتگو با سایت المعلومه شرح داد، مبانی و اصول قوانین سازمان ملل و عرف دیپلماتیک آن، وجود سفارت کشورهای خارجی در بیرون از پایتخت کشورها را جایز نمی داند. قانون دیپلماتیک بین المللی تنها وجود کنسولگری های وابسته به سفارت ها و همچنین نمایندگی های وابسته به سازمان ملل در امور بشر محبت آمیز در خارج از پایتخت کشورها را جایز می داند.

وی گفت، حرف و حدیث ها درباره تقلای آمریکایی ها برای متقاعد کردن کشورها جهت انتقال سفارت هایشان از بغداد به پایگاه عین الاسد در استان الانبار دقیق نیست و حتی اگر صحت داشته باشد دولت عراق طبق حقوق بین الملل اجازه این امر را نخواهد داد. این اقدامات، تلاشی برای ایجاد نگرانی در میان مردم عراق و در چارچوب تهدیدهای آمریکا علیه این کشور جای می گیرد که از چندی قبل علیه عراق آغاز شده است.

پیش از این، منابع امنیتی عراقی فاش کردند آمریکا برای ترغیب کشورهای خارجی جهت انتقال سفارت هایشان در بغداد به پایگاه عین الاسد در استان الانبار تلاش می کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش عراق به انتقال سفارت ها در بغداد به عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عراق به انتقال سفارت ها در بغداد به عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید