مالکیت موبایل برای افراد زیر 21 سال ممنوع می شود

به گزارش مجله انوار بلاگ به نقل از دیلی میل، در صورت تصویب یک لایحه جدید در مجلس سنای آمریکا، نوجوانان ساکن ایالت ورمونت که صاحب موبایل هستند، مجرم شناخته می شوند.

مالکیت موبایل برای افراد زیر 21 سال ممنوع می شود

طبق این لایحه که S.212 نامیده می شود، هر فرد کمتر از 21 سال که از موبایل استفاده می کند یا صاحب آن است، با جریمه ای هزار دلاری و تا یک سال زندان روبرو خواهد شد.

این لایحه روز چهارشنبه برای بررسی بیشتر به کمیته قضایی ایالت ورمونت ارسال شد. در متن لایحه آمده است: با توجه به عواقب خطرناک استفاده از موبایل توسط نوجوانان، پر واضح است که افراد زیر 21 سال به اندازه کافی برای دسترسی به این دستگاه ها بالغ نیستند، به طور مشابه مجمع عمومی ایالات متحده آمریکا معتقد است افراد کمتر از 21 سال برای در اختیار داشتن اسلحه و کشیدن سیگار بالغ نیستند.

در بخش دیگری از لایحه آمده است:دسترسی به اینترنت و شبکه اجتماعی به طور کلی از طریق موبایل فراهم می شود. از این فناوری ها برای افراطی گری، جذب افراد به تروریسم، فاشیسم و ...استفاده می شود.

در این لایحه طیف وسیعی از مسائل برای توجیه ممنوعیت موبایل برای افراد زیر 21 سال توضیح داده شده مانند نرخ بالای تصادف نوجوانان، قلدری سایبری، خودکشی و افراطی گری سیاسی.

جان راجرز یکی از سناتورهای حزب دموکرات در ایالت ورمونت این لایحه را به مجلس ارائه کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مالکیت موبایل برای افراد زیر 21 سال ممنوع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکیت موبایل برای افراد زیر 21 سال ممنوع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید