ماجرای عقابی که پژوهشگران را ورشکست کرد

به گزارش مجله انوار بلاگ، ورود غیرمنتظره یک عقاب نادر به ایران باعث شد تا هزینه تخصیص داده شده به رهگیری جهت پرواز پرندگان شکارچی یک گروه حمایت از حیوانات در روسیه خیلی زودتر از موعد تمام گردد.

ماجرای عقابی که پژوهشگران را ورشکست کرد

به گزارش گروه اجتماعی مجله انوار بلاگ به نقل از راشاتودی، یک گروه حمایت از حیوانات در روسیه گفت: ورود غیرمنتظره یک عقاب نادر صحرایی از روسیه به ایران باعث شد تا بودجه این گروه برای ردیابی راستا حرکت پرندگان شکارچی خیلی زودتر از موعد به خاتمه برسد.

داستان از این قرار است که این گروه عقاب های نادر را با متصل کردن دستگاه GPS خورشیدی و قرار دادن سیم کارت در آن رهگیری می کردند و در طول این تحقیق عقاب ها به مکانی در قزاقستان که پوشش شبکه تلفن همراه نداشت، کوچ کردند.

از 12 عقابی که به قزاقستان رفتند انتظار می رفت که همه آن ها پس از طی مدتی مجددا به مکانی که بتوان رد آن ها را گرفت، بازگردند، اما یکی از این عقاب ها به طور غیرمنتظره ای وارد ایران شده و هزینه پیامکی که سیم کارت برای آگاه کردن گروه از اوضاع عقاب به روسیه می فرستد باعث شده بودجه این گروه حفاظت از حیوانات 10 هفته زودتر به اتمام برسد.

این گروه در کوشش هستند تا با به دست آوردن راستا مهاجرت عقاب ها تحقیقاتی را درباره قرار دریافت آن ها در معرض تهدید هایی نظیر خطوط انتقال برق فشار قوی و یا تله گذاری آن ها به دست آورند و در واقع به دنبال راه حلی برای نجات عقاب ها از این تهدید ها باشند.

هزینه بالای رومینگ در ایران باعث شده تا هزینه پیامک روزانه GPS عقاب به روسیه به شدت افزایش یافته و بودجه گروه به یک باره شدیدا کاهش یابد.

محققان روسی در کوشش هستند تا با ایجاد یک کمپین با جمع آوری پول برای ادامه تحقیقات خود از تعطیل شدن آن جلوگیری نمایند.

این مسئله البته تا حدودی پیروز بوده و آن ها توانسته اند تا امروز 1500 دلار از مردم یاری بگیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ماجرای عقابی که پژوهشگران را ورشکست کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عقابی که پژوهشگران را ورشکست کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید