قرنطینه بیماران کرونایی در تونس اجباری شد

به گزارش مجله انوار بلاگ، وزارت بهداشت تونس با هشدار نسبت به افزایش بیماران کرونایی طی هفته های آینده اعلام کرد: با ابتلای 27 نفر دیگر به این ویروس شمار مبتلایان به کرونا در کشور به 623 نفر رسید.

قرنطینه بیماران کرونایی در تونس اجباری شد

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ به نقل از روزنامه تونسی صباح نیوز، وزارت بهداشت تونس امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: از مجموع 549 مورد آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا طی 24 گذشته تا به امروز 27 مورد آن مثبت بوده لذا تعداد کل مبتلایان به این ویروس در کشور به 623 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت تونس هشدار داده است: چنانچه شهروندان نکات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه را رعایت نکنند، طی هفته های آینده شاهد افزایش بیماران کرونایی در کشور خواهیم بود.

درهمین حال، وزیر بهداشت تونس در توئیتی در فضای مجازی نوشته بود: اگر گروهی از مردم دستورالعمل ها و قرنطینه بهداشتی را رعایت نکنند، تمام دستاوردهای کشور در مبارزه با کرونا از بین خواهد رفت.

عبداللطیف مکی تصریح کرده است: عدم انتقال بیماران کرونایی به مراکز درمانی و نگهداری آنان در خانه سبب می شود اطرافیان بیمار به این ویروس مبتلا شوند و کرونا در کشور با سرعت بیشتری شیوع پیدا کند.

وی دیروز در دیدار با اعضای کمیسیون بهداشت مجلس تونس گفت: وزارت بهداشت، پزشکان بازنشسته در بخش لشکری و کشوری را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به خدمت فراخوانده و قرار است این پزشکان در بیمارستان های سیار به خدمت مشغول شوند.

به نوشته روزنامه تونسی الشروق، عبداللطیف مکی شرح داد: اولین بیمارستان سیاری که ویژه بیماران کرونایی است، در یک سالن دو و میدانی تجهیز شده است.

وزیر بهداشت تونس تأکید کرد: قرنطینه بهداشتی برای مبتلایان به ویروس کرونا اجباری شده است چرا که برخی از مبتلایان به این ویروس مقررات قرنطینه بهداشتی را رعایت نمی کنند.

به دنبال شیوع کرونا در تونس دولت این کشور با تعطیلی تمام مدارس و دانشگاه ها، مرزهای زمینی، هوایی و دریایی این کشور را بست و برگزاری تمام تجمعات عمومی ممنوع و محدودیت های شدیدی در آمد وشد شهروندان اعمال کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قرنطینه بیماران کرونایی در تونس اجباری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه بیماران کرونایی در تونس اجباری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید