فارس من، رئیس جهاد دانشگاهی: از سهمیه هیات علمی در کنکور استفاده کردم اما با آن مخالفم

به گزارش مجله انوار بلاگ، رئیس جهاد دانشگاهی گفت: از سهمیه هیات علمی در کنکور استفاده کردم اما معتقدم که قانون خوبی نیست و با بسیاری از سهمیه ها مخالف هستم.

فارس من، رئیس جهاد دانشگاهی: از سهمیه هیات علمی در کنکور استفاده کردم اما با آن مخالفم

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله انوار بلاگ، برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه هایی درباره امتیاز فرزندان هیات علمی در دانشگاه ها در سامانه فارس خواستار پیگیری این موضوع شده اند.

از جمله این سوژه های ثبت شده می توان به سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی در پذیرش تخصص پزشکی و فرزندان هیئت علمی از رشته دامپزشکی به پزشکی تغییر رشته می دهند اشاره کرد.

برخی هم معتقدند که انواع سهمیه ورود به دانشگاه ها تضعیف رقابت علمی است و خواسته اند که امتیازهای ناعادلانه فرزندان اساتید دانشگاه لغو شود.

مجله انوار بلاگ فارس پیگیری این موضوع را در دستور کار دارند و نظر مدیران و مسئولان ارشد نظام آموزشی کشور را جویا می شوند. این بار به سراغ رئیس جهاد دانشگاهی رفته ایم.

از سهمیه هیات علمی در کنکور استفاده کردم اما با آن مخالفم

حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله انوار بلاگ درباره امتیاز فرزندان هیات علمی در دانشگاه، گفت: خودم در جهاد دانشگاهی از این امکان استفاده کردم اما شخصا معتقدم که قانون خوبی نیست.

وی ادامه داد: معتقدم که نباید تبعیضی بین افراد در استفاده از امکانات قایل شویم؛ زیرا برای پیشرفت کشور نیاز به رقابت داریم و باید بین بچه ها رقابت ایجاد شود و به بهترین ها اجازه دهیم که به دانشگاه های خوب کشور راه پیدا کنند و از امکانات آنها استفاده کنند.

وی ادامه داد: معتقدم که برخی از حمایت ها باید به شکل های دیگری باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: اگرچه در این امکان هم شرایطی را از جمله حد نصاب در نظر گرفته اند اما با این حال امکان هم شکلی از سهمیه ها است و چندی پیش، بحث کلی ساماندهی سهمیه ها در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم مطرح شد.

رئیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: به صورت کلی نظر شخصی من این است که با بسیاری از سهمیه ها مخالف هستم.

به گزارش فارس، فرزندان اعضای هیات علمی به شرط کسب حد نصاب 90 درصد و بالاتر آخرین فرد قبولی، می توانند به محل خدمت والدین منتقل شوند یا رشته خود را تغییر دهند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، رئیس جهاد دانشگاهی: از سهمیه هیات علمی در کنکور استفاده کردم اما با آن مخالفم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، رئیس جهاد دانشگاهی: از سهمیه هیات علمی در کنکور استفاده کردم اما با آن مخالفم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید