صدور مجوز پرواز الاتحاد به قشم به منظور انتقال اتباع امارات

به گزارش مجله انوار بلاگ، سفارت ایران در ابوظبی گفت که بر اساس هماهنگی های اجرا شده مجوز پرواز الاتحاد ابوظبی به قشم امروز (یکشنبه) به منظور انتقال اتباع امارات متحده عربی صادر شده است.

صدور مجوز پرواز الاتحاد به قشم به منظور انتقال اتباع امارات

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله انوار بلاگ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی در پی توقف پروازها به امارات عربی متحده به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران در اطلاعیه ای گفت که براساس هماهنگی های به عمل آمده توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی و وزارت امور خارجه ایران با جهات ذیربط، صدور مجوز پرواز فلای دبی به تهران در روز شنبه 10 اسفند و مجوز پرواز الاتحاد ابوظبی به قشم در تاریخ یکشنبه 11 اسفند جهت انتقال اتباع کشور امارات متحده عربی صادر شد.

سفارت ایران روز گذشته نیز اعلام کرده بود که سازمان هواپیمایی کشوری امارات ، روز شنبه 10 اسفند مجوز پرواز شرکت ماهان و همچنین مجوز پرواز برای شرکت کیش ایر در تاریخ 12 اسفند از امارات به ایران جهت بازگرداندن مسافران ایرانی را صادر کرده است.

لازم به ذکر است در پی شیوع ویروس کرونا، هواپیمایی امارات پروازها از مبدا و به مقصد ایران را برای یک هفته لغو کرد.

در بیانیه ای که این شرکت منتشر کرد، آمده است: تمام پروازهای مسافری و باری از مبدا یا به مقصد ایران یک هفته متوقف می شود که ممکن است تمدید شود. همین موضوع باعث بروز مشکلاتی برای هموطنان ایرانی که به امارات سفر کرده و یا در آنجا حضور داشتند، شد. پس از آن رایزنی های از سوی دستگاه دیپلماسی، سفارتخانه ایران در ابوظبی و سرکنسولگری ایران در دبی و سازمان هواپیمایی کشوری صورت گرفت و پروازهایی برای انتقال هموطنان ایرانی طی سه روز اخیر برقرار شد.

لازم به ذکر است هموطنان ایرانی همچنین می توانند با شماره تلفن 02161153009 ستاد شبانه روزی ارتباطات کنسولی مستقر در محل وزارت خارجه تماس گرفته و از آخرین تحولات و اقدامات انجام شده در پی لغو پروازها آگاه شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "صدور مجوز پرواز الاتحاد به قشم به منظور انتقال اتباع امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز پرواز الاتحاد به قشم به منظور انتقال اتباع امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید