خزانه داری آمریکا: ترکیه در شمال سوریه آتش بس برقرار نکند، تحریم ها را تشدید می کنیم

به گزارش مجله انوار بلاگ، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داد در صورتیکه ترکیه در شمال سوریه آتش بس برقرار نکند، واشنگتن برای تشدید تحریم ها علیه این کشور آمادگی دارد.

خزانه داری آمریکا: ترکیه در شمال سوریه آتش بس برقرار نکند، تحریم ها را تشدید می کنیم

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ، استیو منوشن وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) هشدار داد در صورتیکه ترکیه عملیات نظامی خود در شمال سوریه را متوقف نکند، ایالات متحده برای افزایش فشارهای مالی علیه این کشور آمادگی دارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرش در این خصوص گزارش کرد، ترکیه تاکنون در مقابل فشارهای جامعه بین الملل برای متوقف کردن عملیات نظامی علیه شبه نظامیان کُرد در شمال و شمال شرقی سوریه مقاومت نموده است.

از طرف دیگر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به دلیل اقدام اخیر خود مبنی بر صدور فرمان خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه به شدت از خارج و به ویژه داخل آمریکا مورد انتقاد و تحت فشار قرار گرفته است، اوایل هفته جاری، تحریم هایی را علیه مقامات ارشد ترکیه وضع و تعرفه هایی را بر کالاهای وارداتی ترکیه تحمیل و عهد کرد تا زمانیکه آنکارا از خود انعطاف نشان ندهد، اقتصاد این کشور را تخریب کند.

منوشن روز گذشته ضمن تأکید بر اینکه واشنگتن قادر است وزارتخانه ها و صنایع بیشتری از کشور ترکیه را هدف قرار دهد، گفت: اگر آنها (آنکارا) آتش بس برقرار ننمایند، تحریم های بیشتری در راه است.

وزیر خزانه داری آمریکا ادامه داد: توقع من این است که ما واقعاً بر تحریم های ترکیه متمرکز شویم و آنها (تحریم ها)، تأثیرات لازم را خواهد داشت. ما اختیارات بسیار گسترده ای داریم.

در ادامه اعتراضات جامعه بین الملل به عملیات نظامی ترکیه در شمال و شمال شرقی سوریه، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا روز گذشته، واشنگتن را به سمت آنکارا ترک کرد و قرار است از ترکیه تقاضای آتش بس در سوریه کند.

با اینحال بنا بر گزارش رسانه های محلی، اوایل روز گذشته، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درخواست واشنگتن برای برقراری آتش بس را رد و همچنین تأکید کرد که آنکارا در مورد تحریم های از پیش اعلام شده آمریکا نگرانی ندارد.

ترکیه هفته گذشته بعد از خروج نظامیان آمریکا از شمال سوریه، عملیاتی را به بهانه هدف قرار دادن شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه شروع کرد و بعضی تحلیلگران، عقب نشینی آمریکا از شمال سوریه را بعنوان چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای شروع عملیات نظامی در سوریه تحلیل کردند که البته ترامپ این اتهامات را رد نموده است.

طبق این گزارش، رئیس جمهور آمریکا در این میان، پیغام های متناقضی را ارسال نموده است و در عین حال که آنکارا را تهدید می نماید، می گوید که آمریکا هیچ نقشی در نبرد ترکیه و شبه نظامیان کُرد ندارد.

بنا به گزارش آسوشیتدپرس، درگیری ها همچنان در سراسر منطقه شمال سوریه ادامه دارد و شبه نظامیان کُرد در شهر مرزی رأس العین به منظور کور کردن دید جنگنده های آنکارا، لاستیک های اتومبیل را آتش می زنند و در حال حفر گودال هایی هستند تا بتوانند در مقابل تهاجم زمینی نیروهای ترکیه، ایستادگی نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خزانه داری آمریکا: ترکیه در شمال سوریه آتش بس برقرار نکند، تحریم ها را تشدید می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خزانه داری آمریکا: ترکیه در شمال سوریه آتش بس برقرار نکند، تحریم ها را تشدید می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید