جلسه اضطراری دولت منصور هادی در ریاض

به گزارش مجله انوار بلاگ، هیأت وزیران دولت منصور هادی قرار است امروز (دوشنبه) جلسه اضطراری خود را به جای عدن در پایتخت عربستان سعودی برگزار کند.

جلسه اضطراری دولت منصور هادی در ریاض

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ، کابینه دولت عبد ربه منصور هادی امروز (دوشنبه) برای بررسی تحولات عدن جلسه اضطراری در سفارت یمن در ریاض تشکیل می دهد.

بنابر اعلام شبکه العربیه، در این جلسه قرار است حملات شورای انتقالی جنوب یمن به عدن و تلاش های دولت منصور هادی و ائتلاف سعودی برای حل و فصل اختلافات و عقب نشینی این شورا از عدن بررسی شود.

در همین حال شبکه العربیه بار دیگر به نقل از ائتلاف سعودی مدعی شد که عناصر شواری انتقالی جنوب در حال عقب نشینی از شهر عدن هستند. ادعایی که شورای مذکور بارها آن را تکذیب کرده و گفته است که در عدن خواهد ماند.

رسانه های یمنی نیز ادعای ائتلاف را بارها تکذیب کرده اند. در میان تکذیب های مکرر عقب نشینی نیروهای همسو با امارات از عدن، معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی دولت منصور هادی در صفحه توئیتر خود از عربستان سعودی و امارات به علت کنترل بحران در عدن تقدیر و تشکر کرد و گفت که شورای انتقالی جنوب در حال خروج از عدن است. او البته اشاره ای به این نکته نکرد که اگر سعودی ها و اماراتی ها توانسته اند بحران عدن را کنترل کنند چرا جلسات شورای وزیران در ریاض برگزار می شود.

شورای انتقالی جنوب شامگاه پنجشنبه گذشته در بیانیه ای تأکید کرد که نه تنها از عدن خارج نمی شود؛ بلکه در صدد تسلط بر استان حضرموت و چند شهرستان دیگر نیز است. این شورا فراتر از اینها رفت و تأکید کرد که در پی جدایی از شمال یمن و تشکیل کشور یمن جنوبی است. (جزئیات بیشتر)

سعودی ها از شنبه هفته گذشته که عدن سقوط کرد هر روز مدعی شده اند که عناصر همسو با امارات در حال ترک عدن و واگذاری شهر به دولت منصور هادی هستند اما اتفاقی نیفتاده است. به نظر می رسد دستور کار فعلی ائتلاف سعودی سرپوش گذاشتن بر تمرد شورای انتقالی جنوب و عدم خروجش از عدن است. شورای که با حمایت کامل امارات توانست عدن را اشغال کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "جلسه اضطراری دولت منصور هادی در ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه اضطراری دولت منصور هادی در ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید