تکذیب برطرف فیلترینگ تلگرام

به گزارش مجله انوار بلاگ، دبیر شورای عالی فضای مجازی انتشار اظهارنظری از قول خود را درباره برطرف فیلتر تلگرام تکذیب کرد.

تکذیب برطرف فیلترینگ تلگرام

به گزارش خبرنگار، دقایقی قبل دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد اظهارنظر منتشرشده از قول خود درباره برطرف فیلتر تلگرام گفت: خبر منتسب به اینجانب در مورد برطرف فیلتر تلگرام جعلی و ساختگی است، من هیچگونه مصاحبه ای در این مورد نداشته ام.

امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی نیز در واکنش به انتشار این شایعه در فضای مجازی گفت: خبر منتشره در مورد برطرف فیلتر تلگرام صحت ندارد و دبیر شورای عالی به هیچ وجه چنین سخنی نگفته است.

همزمان روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با انتشار تکذیبیه ای خاطرنشان کرد: در پی انتشار خبری با عنوان احتمال برطرف فیلتر تلگرام به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و انعکاس آن در شبکه های اجتماعی و رسانه ها به اطلاع می رساند، این خبر جعلی و ساختگی بوده و هیچ گونه مکاتبه ای با رئیس محترم قوه قضائیه صورت نگرفته بنابراین صحت ندارد.

در ادامه این تکذیبیه تاکید شده است: این خبر در راستای تشویش اذهان عمومی منتشر شده و جهت تنویر افکار عمومی متعاقبا پیگیری های لازم به وسیله مراجع ذی صلاح انجام خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، ساعاتی پیش مطلبی با عنوان تلگرام بزودی برطرف فیلتر میگردد در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر شد. بر این اساس نقل قولی از زبان ابوالحسن فیروزابادی دبیر شواری عالی فضای مجازی کشور در فضای مجازی منتشر شد که در آن خاطرنشان کرد: تمامی اعضا با برطرف فیلتر تلگرام موافق هستند. اما چون فیلترینگ با دستور قوه قضائیه اجرا شده، الزاما دستور برطرف فیلتر نیز باید از سوی قوه قضاییه صادر گردد. با حضور جناب رئیسی در راس این قوه مکاتبات جدیدی اجرا شده و امیدواریم که نتیجه مثبت بگیریم. متاسفانه آسیب های اجتماعی حاصل از فیلترینگ و گرایش جوانان و نوجوانان به استفاده از فیلترشکن بسیار بیشتر از قبل زمان فیلترینگ بوده است. بسیاری از کسب و کارهای مبتنی بر تلگرام نیز بشدت آسیب دیده اند. امیدواریم تا سرانجام ماه صفر فیلترینگ تلگرام برداشته گردد .

انتشار این شایعه از زمان انتشار در شبکه های اجتماعی مختلف واکنش کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت و به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تکذیب برطرف فیلترینگ تلگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب برطرف فیلترینگ تلگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید