تپش قلب در این 9 مورد کاملا طبیعی است

به گزارش مجله انوار بلاگ، قلب ما در هر دقیقه بین 60 تا 100 بار می تپد. به عبارتی دیگر، روزانه قلب ما بین 14 هزار و چهارصد تا 86 هزار و چهارصد بار می تپد. لازم به ذکر است که تپش قلب در کوتاه مدت ضرری ندارد و حاصل یکی از شرایط ذیل است؛ اما اگر در طولانی مدت تپش قلب داشته باشید ممکن است منجر به حمله قلبی گردد. در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با 9 موقعیتی که ممکن است دلشوره طبیعی داشته باشید آشنا می نماید.

تپش قلب در این 9 مورد کاملا طبیعی است

1. استرس

آدام اسپلاور، متخصص قلب از موسسه نانو هلث در جنوب فلوریدا، می گوید: استرس موجب کاهش هورمون های آدرنالین و کورتیزول می گردد که منجر به افزایش فشار خون و تپش قلب می گردد.

2. محرک

نوشیدن میزان بالای کافئین که در قهوه، نوشابه و دیگر نوشیدنی های انرژی زا است موجب افزایش تپش قلب می گردد. به این معنا که قلب خون بیشتری را برای اکسیژن رسانی به اعضای بدن پمپاژ می نماید.

3. کم آبی

کم آبی باعث افت فشار خون می گردد. در این صورت اندام های بدن پیامی شامل کمبود اکسیژن به مغز می فرستند که در این صورت موجب افزایش تعداد پمپاژ قلب و خون رسانی به اندام ها می گردد.

4. اضطراب

اضطراب شایع ترین نوع بیماری فکر در آمریکا است که بیش از 40 میلیون از بزرگسالان را در بر میگیرد. اضطراب موجب افزایش هورمون های استرس در بدن می گردد و به این ترتیب تپش قلب عکس العملی طبیعی به این موقعیت است.

5. کم خوابی

کم خوابی یکی از رایج ترین دلیل تپش قلب و دلشوره است. کم خوابی موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون می گردد. ساعت نرمال خواب برای بزرگسالان بین 7 تا 9 ساعت است.

6. درد

بر اساس مقاله ای که در مجله پزشکی مایو کلینیکال پروسیدینگ منتشر شد، درد برای مغز عکس العملی مانند استرس را می طلبد. بنابراین مغز همان الگو فراوری هورمون ها موجب افزایش تپش قلب و فشار خون می گردد.

7. حاملگی

زنان حامله اغلب ضربان قلب بالاتری نسبت به حالت پیش از حاملگی دارند. در این صورت کمی اضطراب دوران حاملی می تواند موجب افزایش فشار خون و تپش قلب شوند. اگر این شرایط به طور مکرر رخ دهد باید با یک روانپزشک دیدار کنید؛ زیرا فشار خون بالا برای جنین و مادر مضر است.

در این باره بخوانید:

چطور ترس از کوید 19 برای مان عادی شد؟

واکسن کرونا چگونه به دست ما می رسد؟ آکسفورد پاسخ می دهد

8. مسائل تیروئیدی

غده تیروئید، هورمون های مختلفی را ترشح می نماید. با یک آزمایش می توانید از کم کاری تیروئید خود با خبر شوید.

9. تب یا لرز

اگر نشانی از تب یا لرز دارید این احساس تپش قلب مربوط به آنها می گردد. بهتر است بدانید که هر چه سریع تر باید بدن را از این شرایط بیرون بیاورید؛ زیرا ممکن است موجب تشنج گردد.

منبع: د هلثی

منبع: ایرنا زندگی

به "تپش قلب در این 9 مورد کاملا طبیعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپش قلب در این 9 مورد کاملا طبیعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید