تمام تعهدات کشتی سازی تحویل شده است

به گزارش مجله انوار بلاگ، اتمام ساخت کشتی ایران کاشان و اجرای تمام تعهدات مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) از جمله اخباری بود که مدیرعامل این مجتمع در خبرنگاران گفت.

تمام تعهدات کشتی سازی تحویل شده است

حمید رضاییان اصل در بازدید از مجله انوار بلاگ، در رابطه با توانمندی های فعلی مجموعه کشتی سازی ایزوایکو اظهار کرد: علی رغم تحریم های ظالمانه به خصوص تحریم های ویژه در زمینه کشتی، با اتکا به نیروی توانمند داخلی، جمهوری اسلامی ایران امروز به یکی از معدود سازندگان کشتی در کلاس های مختلف و از جمله کانتینربر تبدیل شده است.

کشتی ایران - کاشان به زودی به آب انداخته می گردد

مدیرعامل ایزوایکو همچنین در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه تعهدات دهه هفتاد این سازمان هنوز باقی مانده است، گفت: بر خلاف بعضی گفته ها و علی رغم مسائل این مجموعه در دوره تحریم ها، تا امروز تمام تعهدات این مجموعه ادا شده و با تحویل کشتی ایران - کاشان که هم سطح کشتی ایران - اراک است، تعهدات این مجموعه به پایان رسید.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه مجتمع ایزوایکو کاملا بر مبنای درآمد و هزینه خود اداره می گردد، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به گستردگی فعالیتی که این مجموعه دارد و فرصت های شغلی ایجاد شده 5200 نفر به صورت مستقیم است.

رضاییان با اشاره به فرآیند ساخت شناور و اینکه 55 تا 60 درصد قطعات ساخت آنها وارداتی است، توضیح داد: ساخت یک کشتی بزرگ به طور متوسط 2.5 سال زمان می برد که فقط تجهیزات سنگین مانند موتور که هنوز امکان داخلی سازی آنها وجود ندارد به صورت وارداتی تامین می گردد و این در حالی است که تمام تجهیزات ممکن که توانایی و فناوری ساخت آن وجود دارد در داخل فراوری و استفاده می گردد.

شهرک صنعتی کشتی سازی در بندرعباس کلنگ می خورد

مدیرعامل ایزوایکو در ادامه در مورد طرح های توسعه و حمایت از فراوری داخلی بیان نمود: به زودی یک شهرک صنعتی در بندرعباس کلنگ می خورد تا کارخانجات و صنایع کشتی سازی در آن مستقر شوند و به صورت منسجم به فراوری مشغول شوند.

وی در مورد همکاری با شرکت های خارجی جهت سرمایه گذاری یا فراوری مشترک گفت: تفاهماتی با کشور های چین، کره و ایتالیا اجرا شده است که البته هنوز به مرحله عمل نرسیده اما زمینه برای همکاری های مشترک فراهم است که امیدواریم بتوانیم از پتانسیل های جذب سرمایه و توسعه صنایع دریایی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمام تعهدات کشتی سازی تحویل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام تعهدات کشتی سازی تحویل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید