تشکر رئیس جمهور از خدمت رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی

به گزارش مجله انوار بلاگ، رئیس جمهور، از مردم و مسئولان به خاطر برگزاری مراسم میلیونی اربعین توام با امنیت و با خدمت رسانی مطلوب از حیث تامین غذا، بهداشت و حمل و نقل مناسب تشکر کرد.

تشکر رئیس جمهور از خدمت رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی

به گزارش گروه سیاسی مجله انوار بلاگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، حسن روحانی در جلسه عصر امروز هیئت وزیران اظهارداشت: سال جاری چهارده برابر دولت های قبل، زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد.

وی ادامه داد: همچنانکه دولت به حذف ویزا یاری نمود، کوشش خواهد نمود زمینه تسهیل بیشتر زیارت اربعین را در سال های آینده فراهم کند.

هم چنین، وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین کشور، گزارشی درخصوص عملکرد دستگاه های اجرایی در برگزاری مراسم اربعین به دولت ارائه داد.

به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، همه دستگاه ها به طور هماهنگ و جهادی در این زمینه عمل کردند، مدیریت و راهنمایی بیش از سه و نیم میلیون نفر ایرانی و غیر ایرانی برای تشرف به کربلای معلی و راهپیمایی عظیم اربعین به یک کشور خارجی، پدیده بزرگی بود.

*** اصلاح مصوبه اختصاص تسهیلات به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی

هیئت وزیران در ادامه، به منظور تأمین نظر هیئت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی، تصویب نامه اختصاص تسهیلات به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای تهیه و تدارک نهاده های کشاورزی را اصلاح کرد.

بر اساس این تصمیم، سازمان برنامه و بودجه کشور بازپرداخت اصل و فرع مبلغ چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطایی به شرکت فوق به منظور تهیه و تدارک نهاده های کشاورزی و تأمین کود مورد احتیاج بخش کشاورزی را از محل اعتبارات مصوب مربوط تضمین می کند.

*** بهره گیری از مشارکت عمومی - خصوصی به منظور توسعه و تکمیل سامانه های مربوط به قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

هم چنین، هیئت دولت به منظور توسعه و تکمیل سامانه های مربوط به قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اصلاح آیین نامه اجرایی بند هایی از این قانون موافقت کرد.

براساس تصمیم دولت، هزینه سامانه­ های موضوع قانون و آیین نامه­ های اجرایی آن به وسیله درج ردیف اعتباری در قانون بودجه سالانه تأمین می­ گردد و افزون بر این، دستگاه های اجرایی می ­توانند به منظور تسریع در توسعه و تکمیل سامانه ­های موضوع قانون و آیین نامه­ های اجرایی آن، با استفاده از روش­ هایی از جمله مشارکت عمومی - خصوصی و مزایده خدمات ارزش ­افزوده سامانه ­های مذکور، طبق قوانین و مقررات مربوطه اقدام کنند.

افزون بر این، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی می ­تواند براساس قانون معین تعرفه ­های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اقدام نماید.

هم چنین، ارائه خدمات دستگاه های اجرایی به یکدیگر، از شمول این ماده خارج و بدون دریافت هزینه خواهد بود.

*** معین کننده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های کنندگان مجلس شورای اسلامی

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در مورد تعدادی از طرح های کنندگان مجلس شورای اسلامی، کنندگان خود را برای پیگیری این موضوعات معین کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تشکر رئیس جمهور از خدمت رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکر رئیس جمهور از خدمت رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید