ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی، تراکم در دفاع، تردید در حمله

به گزارش مجله انوار بلاگ، آبی پوشان تهران از ساعت 19 امشب در کشور کویت مهمان تیم فوتبال الاهلی عربستان هستند که این ملاقات در چارچوب هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برگزار می گردد. دغدغه اصلی فرهاد مجیدی برای بازی امروز غیبت مهاجمان اصلی تیمش به دلیل مصدومیت و تردید او در انتخاب 3 بازیکن از بین 6 مدافع آماده به بازی برای دفاع میانی است.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی، تراکم در دفاع، تردید در حمله

امروز قطعاً حراست از دروازه آبی ها به سید حسین حسینی سپرده خواهد شد و مدافع راست آبی ها نیز وریا غفوری است. از بین هروویه میلیچ و میلاد زکی پور که گزینه های ایستادن در پست دفاع چپ هستند، امروز وزنه بیشتر به سوی میلیچ سنگینی می نماید و این مدافع باتجربه که در ملاقات قبلی تیمش مقابل الشرطه استراحت کرد، امروز می تواند گزینه اصلی مجیدی باشد.

سخت ترین انتخاب برای مجیدی به چیدمان 3 مدافع میانی اش باز می گردد. آنجایی که باید از بین چشمی، دانشگر، طاهرخانی، غلامی، یزدانی و بودوروف 3 نفر را انتخاب کند. آبی ها آخرین بار با ترکیب بودوروف، دانشگر و طاهرخانی به میدان رفتند. اما احتمال اینکه امروز دو تغییر در این منطقه داشته باشند وجود دارد.

محمد دانشگر محتمل ترین انتخاب مجیدی برای قرار دریافت در پست مدافع میانی سمت راست می باشد. احتمال بازگشت روزبه چشمی به دلیل هماهنگی بیشتر با مدافعان به پست مدافع میانی وسط زیاد است و از بین طاهرخانی و غلامی نیز یکی باید برای قرار دریافت در پست مدافع میانی سمت چپ انتخاب گردد.

گرچه شائبه آسیب دیدگی جزئی علی کریمی در تمرین دیروز پیش آمده بود، اما از کویت خبر می رسد در این زمینه مسئله ای نیست و کریمی در بازی حضور خواهد داشت. در این صورت زوج مسعود ریگی و علی کریمی در قلب خط هافبک حضور خواهند داشت و احتمال اینکه فرشید باقری به دلیل ویژگی های جنگندگی، توپ گیری و بازی سازی نفر سوم خط میانی این تیم باشد زیاد است.

مجیدی برای خط حمله اش یک انتخاب قطعی و کلی تردید برای انتخاب نفر بعدی دارد. آنچه مسلم است ارسلان مطهری با وظایف تهاجمی فراوان بار خط حمله آبی ها را بر دوش خواهد کشید. اما غیبت دیاباته و قائدی کار را برای انتخاب نفر دوم سخت می نماید.

مرتضی تبریزی و زکریا مرادی می توانند انتخاب های دوم برای خط حمله باشند. تبریزی باتجربه تر است و بارها در لیگ قهرمانان آسیا بازی و حتی گلزنی نموده است. عملکرد او در هفته های اخیر قابل نقد بوده و آمار ضعیفی در گلزنی دارد. اما در عین حال مجیدی همچنان به او اعتقاد دارد و این را می داند تبریزی یک آتش زیر خاکستر است که می تواند دفاع هر تیمی را با چالش روبرو کند.

زکریا مرادی جوان تر، پر انرژی تر، سرعتی و در عین حال کم تجربه تر است. مرادی می تواند یک گزینه مناسب برای حضور در ترکیب اصلی و یک گزینه مناسب تر برای تعویض باشد.

اما فرهاد مجیدی یک گزینه دیگر هم دارد که شاید با این انتخاب قدری تاکتیکش را تغییر دهد. این گزینه آرش رضاوند است. رضاوند که در این فصل نقش آچار فرانسه را بازی نموده هم می تواند یک تعویض خوب باشد و هم می تواند نقش بازیکنی را ایفا نماید که بین خط میانی و خط حمله بازی می نماید تا در کنار بازی سازی، نیم نگاهی هم به دروازه حریف داشته باشد.

گزینه بعدی و کم احتمال تر برای خط حمله، علی دشتی است که البته شواهد نشان می دهد احتمال اینکه او در ترکیب اصلی قرار بگیرد زیاد نیست.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی:

سید حسین حسینی، وریا غفوری، هروویه میلیچ، روزبه چشمی، محمد دانشگر، عارف غلامی (طاهرخانی)، علی کریمی، مسعود ریگی، فرشید باقری، مرتضی تبریزی و ارسلان مطهری.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی، تراکم در دفاع، تردید در حمله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی، تراکم در دفاع، تردید در حمله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید