بیش از 5 هزار تخت بیمارستانی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده ایم

به گزارش مجله انوار بلاگ، فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه گفت: هم اکنون 5 هزار و 74 تخت بیمارستانی داریم که می توانیم آن را به 10 هزار تخت برسانیم.

بیش از 5 هزار تخت بیمارستانی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده ایم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری مجله انوار بلاگ، سردار احمد اخوان، فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه، در جریان بازدید رئیس مجلس از رزمایش نیروی زمینی سپاه گفت: اولین اقدام ما فعال سازی قرارگاه شفای نیروی زمینی سپاه بود که از روزهای اول این کار شروع شد.

وی اضافه نمود: اقدام بعدی ما فعال سازی و آموزش 3 هزار و 500 نفر از کادر درمانی نزسا و اختصاص هزار و 150 تخت بیمارستانی برای مقابله با کرونا بود.

سردار اخوان تاکید نمود: همچنین 12 باب مرکز درمانی نیز تجهیز شد و این ظرفیت قابل توسعه به 5200 تخت است. زیرساختی که در نیروی زمینی آماده شده است به یاری در بحرانها بسیار یاری کرد. حضور ما در حوادث مختلف ما و تمرینات، آمادگی نیروها را افزایش داده بود و سرعت عمل ما در مقابله با کرونا را افزایش داد.

فرمانده بهداری نزسا با بیان اینکه تا کنون بیش از 1000 نفر از نیروهای ما در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفتند، توضیح داد: علاوه بر این، 18 سامانه سیار بهداشتی هم در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم و قرار شد 6 دستگاه سی تی اسکن سیار هم با دستور رئیس مجلس به ما تخصیص داده گردد. از دیگر اقدامات ما تبدیل سامانه های درمانی سیار از ترما به دفاع بیولوژیک بود.

وی اظهار کرد: تداوم آموزشها در سطح نیروی زمینی، ارتقا سطح تخصصی، توانمندی های تخصصی در زیر ساخت ها نیز از دیگر برنامه های ما است و همه بیمارستان های سیار ما باید به یک سامانه پی. سی .آر مجهز شوند.

سردار اخوان ادامه داد: راهبردی که ما در نظر گرفته ایم استفاده حداکثری از توان بهداری نیروی زمینی در شکستن زنجیره بیماری کوید 19 است.

وی تاکید نمود: هم اکنون 5 هزار و 74 تخت بیمارستانی داریم که می توانیم آن را به 10 هزار تخت برسانیم.

4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "بیش از 5 هزار تخت بیمارستانی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 5 هزار تخت بیمارستانی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید