بیانیه ارتش لبنان و درخواست از معترضان برای بازگشایی مسیرها

به گزارش مجله انوار بلاگ، ارتش لبنان با صدور بیانیه ای حق تظاهرات مسالمت آمیز را محترم شمرد و از معترضان خواست مسیرها را باز نمایند.

بیانیه ارتش لبنان و درخواست از معترضان برای بازگشایی مسیرها

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ، ارتش لبنان امروز (چهارشنبه) و در حالی که دو هفته کامل از اعتراض های این کشور می گذرد، در بیانیه ای از معترضان خواست مسیرهای بسته شده را باز نمایند.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، در این بیانیه آمده است: پیرو بیانیه های سابق فرماندهی ارتش و پس از گذشت 13 روز از شروع اعتراض ها و تظاهرات مردمی، وخیم شدن مسائل شهروندان در نتیجه قطع جاده ای اصلی در مناطق مختلف لبنان و پس از تحولات سیاسی اخیر، فرماندهی ارتش از تمام تظاهرات نمایندگان می خواهد آن تعداد از مسیرهایی که هنوز بسته مانده را بازگشایی نمایند تا زندگی در تمام مناطق به حالت عادی خود بازگردد.

ارتش لبنان در ادامه بر حق تظاهرات مسالمت آمیز و ابراز عقیده بر اساس قانون اساسی تأکید کرد و گفت، این تظاهرات ها باید در میدان ها باشد.

عدم برخورد قاطع ارتش لبنان با معترضانی که بسیاری از مسیرها در این کشور را بسته و زندگی عادی را مختلف نموده اند، سوالات زیادی ایجاد نموده است.

دیروز جمیل جبق وزیر بهداشت لبنان اعلام نمود، به دلیل بسته بودن مسیرها در این کشور دو هزار بیمار سرطانی در مرکز الکرنتیا (واقع در شمال بیروت) نمی توانند داروی خود را دریافت نمایند (جزئیات بیشتر).

وبگاه النشره پیش تر در گزارشی اعلام نمود، بسته بودن مسیرها روزانه 136 میلیون دلار به اقتصاد لبنان خسارت وارد می نماید.

وبگله العهد هم به نقش پول های امارات و سعودی در این زمینه اشاره نمود و نوشت، بعضی معترضان برای هر روز آمدن به خیابان ها 100 دلار و برای هر شب ماندن در محل تظاهرات و بستن مسیرها 150 دلار می گیرند.

با ادامه وضعیت فعلی، سعد الحریری نخست وزیر لبنان دیروز از به بن بست رسیدن اطلاع داد و استعفای خود را اعلام نمود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "بیانیه ارتش لبنان و درخواست از معترضان برای بازگشایی مسیرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه ارتش لبنان و درخواست از معترضان برای بازگشایی مسیرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید