بن سلمان تصمیم گرفته مسائل با ایران را به صفر برساند

به گزارش مجله انوار بلاگ، یک وب سایت لبنانی به نقل از منابع آگاه گزارش داد، ولی عهد سعودی تصمیم گرفته مسائل با ایران و دیگر همسایگان را به صفر برساند و روی ایجاد اقتصادی قوی کار کند.

بن سلمان تصمیم گرفته مسائل با ایران را به صفر برساند

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ، محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی اخیرا در گفتگو با شبکه آمریکایی سی بی اس در رابطه با ایران اعلام کرد، راه حل سیاسی را به راه حل نظامی ترجیح می دهد چرا که وقوع هرگونه جنگ بین تهران و ریاض اقتصاد جهانی را به ورطه سقوط می کشاند.

وب سایت لبنان 24 در گزارشی به این موضوع پرداخت و بر اساس گفته منابع آگاه نوشت: در نتیجه تحولات در صحنه خلیج (فارس) و عدم توجه آمریکا از سوی دیگر، بن سلمان تصمیم نهایی خود را گرفته و می خواهد سیاستی را در پیش بگیرد که به موجب آن ها مسائل با همسایگان بویژه ایران را به صفر برساند.

این وب سایت در ادامه به نقل از منابع نزدیک به بن سلمان گزارش داد، ولی عهد سعودی تصمیم گرفته کشورش را از مرحله تنش هاس امنیتی و نظامی به مرحله پایان نزاع ها وارد کند تا به ایجاد اقتصادی واقعا قوی مشغول شود که نفت یکی از ارکان آن است نه اینکه تمام تکیه اقتصاد بر روی نفت باشد.

در ادامه این گزارش آمده، تحلیلگران تصمیم بن سلمان را مرتبط با قصد امارات برای کاهش حضور نظامی در یمن می دانند؛ بنابراین سعودی موتور ها تسویه حساب سیاسی را به کار انداخته و در هیمن ارتباط، در سپتامبر گذشته عمران خان نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که بن سلمان از وی خواسته با حسن روحانی رئیس جمهور ایران صحبت کند. در عراق نیز عباس الحسناوی مسؤول دفتر عادل عبدالمهدی از میانجی گری عبدالمهدی میان تهران و ریاض خبر داد.

لبنان 24 در ادامه مدعی شد، ایران نیز که تحت تأثیر شدیدترین فشار های آمریکا (تحریم های شدید) قرار گرفته است از این موضوع استقبال کرده است، دولت ایران اعلام کرد پیام هایی از ریاض دریافت کرده، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از این موضوع استقبال کرد و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران از آمادگی برای نشستن بر سر میز مذاکره با سعودی خبر داد.

در ادامه این گزارش به دیدار بیژن زنگنه وزیر نفت ایران با همتای سعودی خود در روسیه نیز اشاره شده است.

این وب سایت لبنانی درباره صنعا برای صلح در یمن که توسط مهدی المشاط در بیست و نه شهریوز اعلام شد، به نقل از منبع نظامی عالیرتبه در یمن که وی را نزدیک به حوثی ها توصیف کرد، گزارش داد: سعودی از طریق طرف سوم با المشاط تماس گرفته است.

در پایان این گزارش تأکید شده، سعودی تصمیمی بزرگ گرفته تا مسائل سیاسی و امنیتی خود را به صفر برساند و به سمت توسعه بی سابقه اقتصادی پیش برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بن سلمان تصمیم گرفته مسائل با ایران را به صفر برساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان تصمیم گرفته مسائل با ایران را به صفر برساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید