بانک ایرانی مجوز تاسیس 7 شعبه را در عراق گرفت

به گزارش مجله انوار بلاگ، رئیس کانون بانک ها خصوصی ایران گفت: در جهت حمایت از صادرات به بازار عراق، 7 شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی از بانک مرکزی عراق مجوز فعالیت در این کشور دریافت کرده است که دو شعبه آن تاسیس شده و سرمایه هر شعبه 50 میلیون دلار است.

بانک ایرانی مجوز تاسیس 7 شعبه را در عراق گرفت

به گزارش گروه مالی مجله انوار بلاگ، رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی ایران از آمادگی این بانک ها برای تامین مالی نیاز های مالی صادرات خدمات فنی و مهندسی در عراق خبر داد.

کوروش پرویزیان در همایش تامین مالی صادرات به بازار عراق اضافه کرد: برخی از طرح های صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایرانی در عراق نیاز به تامین مالی دارد که آمادگی داریم به صورت کنسرسیومی یعنی با ترکیب منابع خود و بانک های همراه و در حدی که بانک مرکزی اجازه می دهد این طرح ها را تامین مالی کنیم.

پرویزیان گفت: در جهت حمایت از صادرات به بازار عراق، 7 شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی از بانک مرکزی عراق مجوز فعالیت در این کشور دریافت کرده است که دو شعبه آن تاسیس شده که سرمایه هر شعبه 50 میلیون دلار است.

وی اضافه کرد: برای حمایت از صادر کنندگان کالا و خدمات فنی و مهندسی به عراق سه زیرساخت نیاز داشتیم که آن را فراهم کرده ایم.

رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی ایران اضافه کرد: نخستین زیرساخت مورد نیاز پوشش بیمه ای توسط صندوق ضمانت صادرات و بیمه های تجاری به منظور حمایت از حمل ونقل کالا در بازار عراق بود که آن را طراحی و اجرا کردیم.

پرویزیان گفت: دومین زیرساخت عقد قرارداد با صندوق توسعه ملی برای سپرده های ارزی و ریالی بود که البته شرایط تحریمی اخیر قدری حرکت آن را کند کرده است.

وی اضافه کرد: مصوبه ای از هیئت امنای صندوق توسعه ملی دریافت کردیم که بتوانیم تامین مالی صادرات به صورت ارزی را به گونه ای انجام دهیم که نرخ صادراتی متناسب با بازار صادرات، قابل تنظیم و تعدیل باشد.

پرویزیان اضافه کرد: زیرساخت سومی که برای حمایت از صادرات در بازار عراق فراهم کردیم حمایت از صادرات شرکت های دانش بنیان است به این ترتیب که با استفاده از تفاهم نامه ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی داریم امکان بهره مندی این شرکت ها را از تسهیلات با نرخ مناسب فراهم کرده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بانک ایرانی مجوز تاسیس 7 شعبه را در عراق گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ایرانی مجوز تاسیس 7 شعبه را در عراق گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید