اهدای خون بیش از 37 هزار یزدی در یازده ماهه سال جاری

به گزارش مجله انوار بلاگ، مدیرکل انتقال خون استان یزد گفت: در یازده ماهه سال جاری 37 هزار و 918 یزدی پیروز به اهدای خون خود شدند.

اهدای خون بیش از 37 هزار یزدی در یازده ماهه سال جاری

نقی تقوایی مدیرکل انتقال خون استان یزد در مصاحبه با خبرنگار از ، گفت: در یازده ماهه سال جاری، 50 هزار و 121 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه نموده اند که از این تعداد 37 هزار و 918 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

تقوایی با بیان اینکه مشارکت بانوان در امر اهدای خون در این مدت 7/2 درصد بوده است، اضافه کرد: آقایان با مشارکت 97/3 درصدی، بیشترین آمار اهدای خون استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل انتقال استان یزد ادامه داد: آمار مراجعه نمایندگان به انتقال خون استان یزد در این مدت، نسبت به مدت مشابه پارسال، با رشد 7/1 درصدی همراه بوده و از مجموع اهدا نمایندگان خون 66/6 درصد اهدای خون مستمر، 3/25 درصد اهدای خون با سابقه و 1/8 0درصد از اهدا نمایندگان هم برای نخستین بار خون اهدا نموده اند.

او با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش داشته است خاطر نشان کرد: شهروندان با اطمینان خاطر کامل به جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه نمایند.

تقوایی اضافه کرد: انتقال خون یزد واقع در صفاییه، از ساعت 7/30 تا 19 و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت 7/30 صبح تا 13/30 و هم چنین مراکز خونگیری شهرستان های اردکان و میبد را از ساعت 7/30 تا 13/30 آماده خونگیری از شهروندان هستند.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اهدای خون بیش از 37 هزار یزدی در یازده ماهه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای خون بیش از 37 هزار یزدی در یازده ماهه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید