انصارالله: توافق ریاض، تحمیلی و غیر یمنی است

به گزارش مجله انوار بلاگ، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به توافق انجام شده میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب گفت که این توافق یمنی نیست، چراکه دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.

انصارالله: توافق ریاض، تحمیلی و غیر یمنی است

به گزارش گروه بین الملل مجله انوار بلاگ، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای عالی سیاسی این کشور ساعاتی پس از امضای توافق ریاض بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب به این توافق واکنش نشان داد و آن را غیر یمنی خواند.

محمد علی الحوثی در صفحه توئیتر خود نوشت که این توافق به یمنی ها مربوط نمی گردد، چون دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.

وی اضافه کرد: اقدام ائتلاف در شکست توافق به دست آمده موفنبیک قبل از شروع جنگ یمن به بهانه ادامه اجرای طرح شورای همکاری خلیج فارس درباره بحران یمن، امروز نشان می دهد که توجیهات متجاوزان برای حمله به یمن مشروعیت ندارد و هیچ فرقی بین ادعایی که دیروز می کردند با ادعایی که امروز می نمایند، وجود ندارد.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن توافق ریاض را تحمیلی خواند و گفت: دو طرفی که این توافق را امضا کردند، هیچ اراده ای از خود نداشتند و در عین حال این را یک دست آورد برای توقف جنگ در یمن قلمداد می نمایند.

دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان سعودی و شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات روز سه شنبه در ریاض به منظور خاتمه جنگ در جنوب توافقنامه ای موسوم به توافق ریاض امضا کردند.

محمد بن سلمان ولی عهد سعودی نیز در سخنانی مدعی شد که این توافق گامی در جهت راه چاره سیاسی و خاتمه جنگ یمن است و با بیان اینکه دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب برادران یکدیگر هستند، گفت که دولت سعودی تمام کوشش خود را برای خاتمه دادن به درگیری های میان برادران در یمن به کار می گیرد(جزئیات بیشتر).

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به توافق میان دولت مستعفی یمن و جدایی طلبان جنوب این کشور برای خاتمه دادن به درگیری در مناطق جنوب یمن استقبال کرد. وی در پیامی توئیتری نوشت: یک شروع بسیار خوب! لطفا همه سخت کار کنید تا به یک توافق نهایی برسید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انصارالله: توافق ریاض، تحمیلی و غیر یمنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: توافق ریاض، تحمیلی و غیر یمنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید