انتقادها از چگونگی کنترل ویروس کرونا در فرودگاه کابل

به گزارش مجله انوار بلاگ، بعضی کاربران در فضای مجازی تصاویری را منتشر نموده اند که نشان می دهد افرادی که در فرودگاه کابل سعی در غربالگری ویروس کرونا و تشخیص مبتلایان را دارند هیچ تجهیزاتی ندارند.

انتقادها از چگونگی کنترل ویروس کرونا در فرودگاه کابل

به گزارش دفتر منطقه ای مجله انوار بلاگ، براساس آخرین آمار منتشر شده ویروس کرونا در 20 کشور شیوع پیدا نموده، 7 هزار و 823 مورد تایید شده مبتلا به این ویروس ثبت شده و دستکم 170 نفر نیز به دلیل ابتلا به آن جان باخته اند.

وزارت بهداشت افغانستان چند روز پیش از شروع تدابیر ویژه در فرودگاه های این کشور برای غربالگری ورودی مسافران پروازهای خارجی خبر داده بود اما اکنون بعضی کاربران افغان در فضای مجازی با انتشار تصاویری می گویند، افرادی که در فرودگاه کابل برای کنترل این بیماری حضور دارند برای تشخیص افراد مبتلا هیچ تجهیزاتی در دست ندارند.

کاربران با انتشار پیغام هایی همچنین می نویسند که این افراد که هیچ تجهیزاتی به همراه ندارند چگونه کرونا را تشخیص داده و از ورود حاملان آن به افغانستان جلوگیری خواهند کرد؟

لازم به ذکر است که با توجه به علائم افراد مبتلا به این ویروس از جمله تب، تنگی تنفس و سرفه، برای غربالگری مبتلایان به کرونا از دستگاه های تب سنج استفاده می گردد.

اخیراً نیز وزیر بهداشت افغانستان از سفیر چین در کابل خواست که تا بهتر شدن شرایط این اپیدمی به افغان هایی که به تازگی به کشور چین سفر نموده اند اجازه بازگشت به افغانستان را ندهد .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتقادها از چگونگی کنترل ویروس کرونا در فرودگاه کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقادها از چگونگی کنترل ویروس کرونا در فرودگاه کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید