انتشار گزارش رشد فروش و سودآوری شرکت ها عامل اصلی رشد شاخص بورس

به گزارش مجله انوار بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: انتشار گزارش رشد فروش و سودآوری شرکت ها در سال گذشته که اخیرا منتشر شده عامل اصلی رشد این هفته شاخص بورس بوده است.

انتشار گزارش رشد فروش و سودآوری شرکت ها عامل اصلی رشد شاخص بورس

به گزارش خبرگزاری مجله انوار بلاگ، آقای محمدعلی دهقان دهنوی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صمت و سازمان بورس برای تامین مالی فراوری به وسیله سرمایه های خرد مردمی در جمع مجله انوار بلاگ اضافه نمود: تحولات بازار سرمایه تحت تاثیر عوامل متعدد مالی است، اما یکی از عوامل موثر در رشد این هفته شاخص بورس، گزارش های امیدوارنماینده و در بعضی موارد بسیار خوب شرکت ها بوده که اخیرا منتشر شده و نشان می دهد این شرکت ها، رشد های بسیار خوب فروش و سودآوری در سال گذشته داشته اند. سودآوری این شرکت ها به بازار اعلام شده که واکنش بازار می تواند نتیجه طبیعی همین گزارش ها باشد.

وی درباره تامین مالی فراوری به وسیله سرمایه های خرد مردمی گفت: تامین مالی به وسیله پلتفورم هایی است که به تازگی راه اندازی شده، به طوری که شرکت های کوچک که امکان تامین مالی به وسیله بازار سرمایه را ندارند می توانند از این روش، تامین مالی نمایند.

رئیس سازمان بورس اضافه نمود: این پلتفورم هایی که به تازگی قرار است راه اندازی گردد به شکل یک تامین مالی جمعی عمل می نمایند و یک نوع دیدگاه به سرمایه گذار می دهند.

دهقان دهنوی با بیان اینکه سرمایه گذاران اعم از خرد و کلان موظف هستند که گزارش های این پلتفورم ها را آنالیز و ارزیابی نمایند گفت: حضور مردم در بازار سرمایه در هر حوزه ای باید توام با برنامه، دانش، آنالیز و استفاده از روش های غیر مستقیم باشد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "انتشار گزارش رشد فروش و سودآوری شرکت ها عامل اصلی رشد شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزارش رشد فروش و سودآوری شرکت ها عامل اصلی رشد شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید