آمریکا گزینه دیپلماسی در برابر کره شمالی را آنالیز می نماید

به گزارش مجله انوار بلاگ به نقل از اسپوتنیک، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه (به وقت واشنگتن) در نشست خبری روزانه خود خطاب به خبرنگاران گفت که چنانچه دولت کره شمالی فرایند خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره را تسهیل کند، دولت ایالات متحده آمادگی دارد تا گزینه دیپلماسی را در برابر کره شمالی مدنظر قرار دهد.

آمریکا گزینه دیپلماسی در برابر کره شمالی را آنالیز می نماید

ساکی در این نشست خبری گفت: در کل، ما یک هدف تعیین داریم که به کره شمالی مربوط می گردد، و آن خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره است. البته ما به اجرای تحریمها ادامه می دهیم و با متحدان و شرکای خود در حال رایزنی هستیم. ما آماده ایم تا در صورتی که دیپلماسی ما را به سمت خلع سلاح هسته ای رهنمون کند، این گزینه را درنظر بگیریم.

لازم به ذکر است که هفته گذشته، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش که آیا جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده برنامه ای برای ملاقات با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دارد یا خیر، پاسخ داد که رویکرد وی [بایدن] کاملاً متفاوت خواهد بود و اینکه وی یک چنین قصد و نیتی ندارد.

شایان ذکر است که در سال 2019، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده و کیم جونگ اون در شهر هانوی پایتخت ویتنام با یکدیگر ملاقات کردند؛ ملاقاتی که هیچگونه دستاورد ملموسی برای روابط دو کشور نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا گزینه دیپلماسی در برابر کره شمالی را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا گزینه دیپلماسی در برابر کره شمالی را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید