آب قطع می شود اگر مشترکان در مصرف آب صرفه جویی نکنند

به گزارش مجله انوار بلاگ، مدیرعامل آب و فاضلاب کشور گفت: اگر مشترکان بیش از حد مجاز از آب استفاده کنند، مجبور هستیم، قطعی آب را اعمال کنیم.

آب قطع می شود اگر مشترکان در مصرف آب صرفه جویی نکنند

به گزارش خبرنگار ، حمیدرضا جانباز مدیرعامل آب و فاضلاب کشور و معاون وزیر نیرو در جمع مجله انوار بلاگ در خصوص احتمال قطعی آب در روزهای پیش رو و ماه های گرم سال گفت: اگر مشترکان در شهرهای مختلف، بیش از حد مجاز از آب استفاده کنند، مجبور هستیم، قطعی آب را اعمال کنیم.

جانباز اظهار داشت: طول شبکه و تاسیسات در زیر ساخت آبی کشورمان بسیار گسترده است؛ به طوری که ما 27 هزار نقطه تاسیسات آبرسانی و چند صد هزار متر شبکه های آب داریم.

جانباز گفت: جزو سیاست های ما این نیست که قطعی آب داشته باشیم اما جا هایی که اندازه تامین و مصرف یکی نباشد به ناچار آب را قطع می کنیم، از چند سال گذشته با مدیریت فشار، مدیریت آب را کنترل می کنیم.

او افزود: در وهله اول با مدیریت کنترل فشار، موضوع آب را حل می کنیم، اما اگر مجبور باشیم هم آب را قطع می کنیم، اولویت قطع آب را هم 101 شهر دارای تنش آبی اظهار داشته ایم.

معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور در پاسخ به خبرنگار مجله انوار بلاگ مبنی بر نحوه شناسایی افراد پر مصرف افزود: شناسایی مشترکان پرمصرف کار دشواری نیست، چون سیستم نرم افزار شرکت آب و فاضلاب کشور اندازه مصرف سنوات گذشته مشترکان را دارد و به راحتی قابل شناسایی است.

این مقام مسئول ادامه داد: در واقع کسانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، مطابق سنوات گذشته در ابتدا اخطار می دهیم و اگر رعایت نکنند برخورد های لازم ایجاد می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آب قطع می شود اگر مشترکان در مصرف آب صرفه جویی نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب قطع می شود اگر مشترکان در مصرف آب صرفه جویی نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید